26.12.2017 / Gösterim Sayısı : 4315

Genel Müdürümüz Alata Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü’nü Ziyaret Etti.

#Alata_Genel_Müdür_2017

Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü Dr. Nevzat BİRİŞİK, enstitü inceleme ziyaretleri kapsamında 22.12. 2017 Cuma günü Erdemli/MERSİN ’de bulunan Alata Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü’nü ziyaret etti.

Ziyarete; Bahçe Bitkileri Bitkileri Araştırmaları Daire Başkanı Gökhan KIZILCI  ve Toprak Su Kaynakları Araştırmaları Daire Başkanı Dr. Bülent SÖNMEZ eşlik ettiler. 

Enstitü Müdürü Dr. Davut KELEŞ’ ten enstitü toplantı salonunda brifing alan Genel Müdürümüz,  Türkiye'de tarım ve tarımsal Ar-Ge'nin mevcut durumu hakkında bilgi vermiş ve enstitünün Ar-Ge çalışmalarından beklentilerini dile getirmiştir. Enstitüde görevli araştırmacı personelle tanışarak, çalışma konuları, yürüttüğü projeleri ile ilgili bilgiler alan Genel Müdürümüz kendilerinden beklentileri konusunda değerlendirmeler yapmıştır. Araştırmacılar da sorunlarını ve TAGEM’ den beklentilerini gündeme getirmişlerdir.

Toplantının ardından enstitünün hizmet binası, laboratuvar, arazi ve seralarında incelemeler yapan Genel Müdürümüz ilgili personellerden gerekli bilgileri almıştır.

''