26.12.2017 / Gösterim Sayısı : 5168

Genel Müdürümüz Manisa Bağcılık Araştırma Enstitüsü’nü Ziyaret Etti.

#Manisa_Genel_Müdür_2017

Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü Dr. Nevzat BİRİŞİK, enstitü inceleme ziyaretleri kapsamında 25.12. 2017 Pazartesi günü Manisa'da bulunan Bağcılık Araştırma Enstitüsü'nü ziyaret etti.

Ziyarete; Bahçe Bitkileri Bitkileri Araştırmaları Daire Başkanı Gökhan KIZILCI ve Hayvan Sağlığı, Gıda ve Yem Araştırmaları Daire Başkanı Dr. Mustafa ÇETİNDAĞ eşlik ettiler. 

Enstitü Müdürü Akay ÜNAL' dan  enstitü toplantı salonunda brifing alan Genel Müdürümüz,  Türkiye'de tarım ve tarımsal Ar-Ge'nin mevcut durumu hakkında bilgi vermiş ve enstitünün Ar-Ge çalışmalarından beklentilerini dile getirmiştir. Enstitüde görevli araştırmacı personelle tanışarak, çalışma konuları, yürüttüğü projeleri ile ilgili bilgiler alan Genel Müdürümüz kendilerinden beklentileri konusunda değerlendirmeler yapmıştır. Araştırmacılar da sorunlarını ve TAGEM' den beklentilerini gündeme getirmişlerdir.

Toplantının ardından enstitünün hizmet binası, laboratuvar, arazi ve seralarında incelemeler yapan Genel Müdürümüz ilgili personellerden gerekli bilgileri almıştır.

Enstitü ziyaretinin ardından Manisa Valisi Sayın Mustafa Hakan GÜVENÇER' i makamında ziyaret eden Genel Müdürümüz, ziyaretin kapsamı ve TAGEM hakkında bilgilendirme yapmışlardır.

''