29.12.2017 / Gösterim Sayısı : 5586

Genel Müdürümüz Karadeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü’nü ziyaret etti.

#Samsun_Genel_Müdür

Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü Dr. Nevzat BİRİŞİK, enstitü inceleme ziyaretleri kapsamında 28.12.2017 Perşembe günü Tekkeköy/SAMSUN’da bulunan Karadeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü’nü ziyaret etti.

Ziyarete; Tarla Bitkileri Araştırmaları Daire Başkanı Dr. Yusuf ARSLAN, Toprak Su Kaynakları Araştırmaları Daire Başkanı Dr. Bülent SÖNMEZ, Bahçe Bitkileri Araştırmaları Daire Başkanı Gökhan KIZILCI ve Bitki Sağlığı Araştırmaları Daire Başkanı Dr. Suat KAYMAK eşlik ettiler. 

Enstitü Müdürü Dr. Kibar AK’ tan enstitü toplantı salonunda brifing alan Genel Müdürümüz,  Türkiye'de tarım ve tarımsal Ar-Ge'nin mevcut durumu hakkında bilgi vermiş ve enstitünün Ar-Ge çalışmalarından beklentilerini dile getirmiştir. Enstitüde görevli araştırmacı personelle tanışarak, çalışma konuları, yürüttüğü projeleri ile ilgili bilgiler alan Genel Müdürümüz kendilerinden beklentileri konusunda değerlendirmeler yapmıştır. Araştırmacılar da sorunlarını ve TAGEM’ den beklentilerini gündeme getirmişlerdir.

Toplantının ardından enstitünün hizmet binası, laboratuvar, arazi ve seralarında incelemeler yapan Genel Müdürümüz ilgili personellerden gerekli bilgileri almıştır.

''