3.1.2018 / Gösterim Sayısı : 4815

Genel Müdürümüz Fındık Araştırma Enstitüsü’nü Ziyaret Etti.

#fındık_gelen_müdür_2018

Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü Dr. Nevzat BİRİŞİK, 29.12. 2017 Cuma günü Giresun ’da bulunan Fındık Araştırma Enstitüsü’nü ziyaret ederek, enstitü inceleme ziyaretleri programını tamamladı.

Ziyarete; Bahçe Bitkileri Araştırmaları Daire Başkanı Gökhan KIZILCI ve Hayvan Sağlığı, Gıda ve Yem Araştırmaları Daire Başkanı Dr. Mustafa ÇETİNDAĞ eşlik ettiler. 

Enstitü Müdürü Aysun AKAR’ dan enstitü toplantı salonunda brifing alan Genel Müdürümüz,  Türkiye'de tarım ve tarımsal Ar-Ge'nin mevcut durumu hakkında bilgi vermiş ve enstitünün Ar-Ge çalışmalarından beklentilerini dile getirmiştir. Enstitüde görevli araştırmacı personelle tanışarak, çalışma konuları, yürüttüğü projeleri ile ilgili bilgiler alan Genel Müdürümüz kendilerinden beklentileri konusunda değerlendirmeler yapmıştır. Araştırmacılar da sorunlarını ve TAGEM’ den beklentilerini gündeme getirmişlerdir.

Toplantının ardından enstitünün hizmet binası ve laboratuvarlarında incelemeler yapan Genel Müdürümüz ilgili personellerden gerekli bilgileri almıştır.

''