6.2.2018 / Gösterim Sayısı : 10141

2018 Yılı Proje Değerlendirme Toplantıları Başladı

#2018_PDT

Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen ve 4 hafta sürecek olan 2018 Yılı Proje Değerlendirme Toplantısının ilk haftası 05 Şubat’ta Antalya’da başlamıştır.

Toplantıya Bakan Yardımcısı Mehmet DANİŞ, TAGEM Genel Müdür Yardımcıları, Daire Başkanları, Bakanlığımız Merkez Kuruluşları, Üniversiteler, Araştırma Enstitüleri, TÜBİTAK, İlgili Bakanlık Kuruluşları, STK ve Özel Sektör temsilcilerinden oluşan yaklaşık 600 kişi katılmıştır.

Toplantı TAGEM Genel Müdür Yardımcısı Dr. Necati TULGAR’ın açılış konuşması ile başlamıştır. Bakan Yardımcısı Mehmet DANİŞ’in Ar-Ge’nin Türk tarımının gelişmesindeki rolü ve önemini anlatan konuşmalarıyla devam etmiştir.

Açılış konuşmaları sonunda; Genel Müdürlüğümüzün Enstitü ziyaret ve denetimleri kapsamında yapılan değerlendirmeler sonucunda başarılı bulunan enstitülere, Bakan Yardımcımız tarafından plaket verilmiştir.

Ülkemizin tarımsal araştırma önceliklerinin, hedeflerinin ve politikalarının belirleneceği 2018 Yılı Proje Değerlendirme Toplantıları 03 Mart 2018 tarihine kadar farklı grup ve oturumlarla devam edecektir.

Sektörle ilgili tüm paydaşların katılımı ile Proje Değerlendirme Toplantılarında projelerin Tarımsal Araştırma Mastır Planı hedefleri doğrultusunda görüşülmesi, araştırma sonuçlarının uygulamaya aktarılması ve yayınlanmasını karara bağlamak amacıyla  değerlendirmeler yapılacaktır.
''