9.4.2018 / Gösterim Sayısı : 3644

TAGEM-Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürümüz H. Gazi KAYA Konya’daki Enstitülerimiz Bahri Dağdaş Uluslararası Tarımsal Araştırma Enstitüsü ve Toprak, Su ve Çölleşme ile Mücadele Araştırma Enstitüsü’nü ziyaret etti.

#Konya_Genel_Müdür_gazi

Programda önce Bahri Dağdaş Uluslararası Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürü Dr. Fatih ÖZDEMİR tarafından karşılanan Genel Müdürümüze Uluslararası Kışlık Buğday Geliştirme Programı (IWWIP-International Winter Wheat Improvement Program), bitkisel araştırmalar, ıslah çalışmaları, kuraklık ile ilgili araştırmalar, yeni çeşit ve adaylar, hayvancılık araştırmaları, bölgeye uygun büyükbaş ve küçükbaş hayvan geliştirme çalışmaları, embriyo transferi merkezi gibi konularda sunumlar yapılarak bilgiler verildi.

Daha sonra Toprak, Su ve Çölleşme ile Mücadele Araştırma Enstitüsü’nde Enstitü Müdürü Mehmet Ali DÜNDAR tarafından karşılanan Genel Müdürümüze Enstitü çalışmalarından sulama ve fertigasyon, erozyon ile mücadelede koruyucu kuşak çalışmaları ve diğer çalılşmalar konusunda sunumlar yapılarak bilgi verildi.

''