17.5.2018 / Gösterim Sayısı : 4213

Bandırma Biyoteknoloji Merkezi Sayın Bakanımızın Teşrifleriyle Hizmete Açılmıştır

#Biyoteknoloji Açılış

​Genel Müdürlüğümüze bağlı Koyunculuk Araştırma Enstitüsünün araştırma altyapısını güçlendirmek amacıyla Kalkınma Bakanlığı destekleri ile yapılan Bandırma Biyoteknoloji Merkezi 13 Mayıs 2018 tarihinde Sayın Bakanımız Dr. Ahmet Eşref FAKIBABA tarafından hizmete açılmıştır.

Sayın Bakanımız ile birlikte, Balıkesir Valisi Ersin YAZICI, Ak Parti Balıkesir Milletvekili Sema KIRCI, Müsteşar Yardımcımız Ahmet GÜLDAL, TAGEM Genel Müdürü Gazi KAYA, TİGEM Genel Müdürü İsmail ŞANLI, Personel Genel Müdürü Halil FİNCAN, HAYGEM Genel Müdür Yardımcısı Burhan DEMİROK, BÜGEM Genel Müdür Yardımcısı Ahmet DALLI, ESK Genel Müdür Yardımcısı Ferda YILDIRIM, Eğitim Yayım ve Yayınlar Daire Başkanı Osman GÜZELGÖZ, GKGM Daire Başkanı Özhan TÜRKYILMAZ, TRGM Kontrolörler Başkan Yardımcısı Serdar KOÇ ve çok sayıda bürokrat katılımları ile açılış gerçekleştirilmiştir.

Yapımı tamamlanan Bandırma Biyoeknoloji Merkezi bünyesinde Yemler ve Hayvan Besleme Laboratuarı, Su ürünleri Laboratuarı ile Genetik Laboratuarı ve Biyokimya Laboratuarı olmak üzere 4 adet laboratuar, bir adet toplantı salonu, bir adet derslik, bir adet 212 kişilik konferans salonu, 25 odalı misafirhane, 100'er kişilik birer adet yemekhane ve kafeterya bulunmaktadır. Merkez bu haliyle uzun süreli ve konaklamalı eğitimlerin verilmesine olanak sağlamaktadır.

''