10.7.2018 / Gösterim Sayısı : 3625

GENEL MÜDÜRÜMÜZ KAYISI ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ’NÜ ZİYARET ETTİ

#Kayısı Araştırma Enstitüsü Ziyaret

Genel Müdürümüz Sayın H. Gazi KAYA, 06 Temmuz 2018 Cuma günü Malatya’da bulunan Kayısı Araştırma Enstitüsü’nü ziyaret etti.

Enstitü Müdürü Abdullah ERDOĞAN’dan  enstitü faaliyetleri hakkında brifing alan KAYA, teknik personelle tanışma toplantısı yaparak, enstitülerin genel sorunlarını ve çözüm önerilerini dile getirdi. Özellikle araştırmacı özlük hakları ve bölümlerin yeniden yapılandırılması konularında değerlendirmelerde bulundu. Enstitü personelinin isteklerini ve önerilerini aldı.

Toplantı sonrası Genel Müdürümüz, enstitünün laboratuvarlarını gezerek laboratuvar faaliyetleri hakkında bilgiler aldı. TÜBİTAK destekli "Yüksek Kaliteli Kuru Kayısı Elde Etmek için Kükürtleme ve Kurutma Sistemlerinin Geliştirilmesi" projesi kapsamında kurulan kükürtleme-kurutma pilot tesisini gezerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Genel Müdürümüz, bu sistemin yaygınlaştırılması için gerekli adımların atılması hususunda önerilerde bulundu. Daha sonra Genel Müdürümüz, enstitünün Akçadağ-Karapınar ve Battalgazi kampüslerinde incelemelerde bulundu.

''