T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Tarımsal Araştırma Danışma Kurulunun (TADAK) 6. toplantısı gerçekleştirilmiştir

Yayın Tarihi : 25.12.2018

Tarımsal Araştırma Danışma Kurulunun (TADAK) 6. toplantısı Sayın Bakan Yardımcımız Mehmet Hadi TUNÇ Başkanlığında, 25 Aralık 2018 tarihinde Ankara'da Anadolu Otel Downtown (Söğütözü/Beştepe) ' da gerçekleştirilmiştir.

TADAK Toplantısı, Bakanlığımız ana hizmet ve ilgili birimlerinin, üniversitelerin ilgili fakültelerinin, İlgili kamu kurumlarının, sektördeki meslek kuruluşlarının ve ilgili sivil toplum kuruluşları ile özel sektör kuruluşlarının üst düzey temsilcilerinden oluşan yaklaşık 65 kişinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir. Toplantıda, paydaşların görüş ve önerileri dikkate alınarak gıda güvenliği ve güvenilirliğinin sağlanması başta olmak üzere, ithalatın azaltılması, ihracatın artırılması, bilgi ve teknoloji geliştirilmesi, bitkisel ve hayvansal üretimin geliştirilmesi, sektörün öncellikli ihtiyaçlarının karşılanması ile kaynakların etkin ve yerinde kullanılması için yeni proje konuları belirlenmiştir.

Toplantı, Genel Müdürümüz Özkan KAYACAN ve Sayın Bakan Yardımcımız Mehmet Hadi TUNÇ'un açılış konuşmalarıyla başlamış, Daha sonra Tarımsal Ekonomi ve Proje Yönetimi Daire Başkanı Doç. Dr. Cengizhan MIZRAK'ın 5. TADAK toplantısı önerileri/yapılan faaliyetlere ilişkin sunumu ile devam etmiştir. Ardından tüm katılımcılar önümüzdeki dönemde ar-ge den beklentileri ve öncelikle yapılması istedikleri ar-ge konularını dile getirmişlerdir.