T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Kanada Heyeti Ziyareti

Yayın Tarihi : 25.1.2019

Kanada Büyükelçisi Sayın Christopher Cooter ve Kanada Tarım ve Tarımsal Gıda Bakanlığı Bakan Yardımcısı Danışmanı Fred J.Gorrell ile beraberindeki heyet 23 Ocak 2019 tarihinde Genel Müdürlüğümüzü ziyaret etti.

Genel Müdürmüz Sayın Özkan Kayacan başkanlığında gerçekleştirilen görüşmede iki ülke arasında potansiyel işbirliği alanları ve yakın dönemde gerçekleşmesi muhtemel Kanada - Türkiye Tarım Yürütme Komite Toplantısı'nda gündeme getirilebilecek hususlar istişare edilmiştir.

Toplantıda Büyükelçi Cooter tarafından Kanada Hükümetinin Türkiye ile ticari ve fikri ilişkilerini güçlendirme arzusu içinde olduğu vurgulanmış ve özellikle AR-GE alanında Kanada'nın güçlü altyapı ve deneyimi ile işbirliğine hazır olduğu ifade edilmiştir.

Bakan Yardımcısı Danışmanı Fred J. Gorrell tarafından ise iki ülke arasında ticari işbirliği için bilim ve araştırmanın itici birer güç niteliğinde olduğu ve iki ülkenin AR-GE kuruluşlarının karşılıklı olarak birbirlerini daha iyi tanıması ile ortak potansiyel çalışma alanlarının daha net belirlenebileceği dile getirilmiştir.