T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli Enstitümüzü Ziyaret Etti.

Yayın Tarihi : 15.4.2019

Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli, 12.04.2019 tarihinde Arıcılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğümüzü ziyaret etmiştir. Sayın Bakanımıza ziyaretleri sırasında Ordu Valisi Seddar Yavuz, Ordu Milletvekilleri Dr. Şenel Yediyıldız ve Ergün Taşçı, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürümüz Özcan KAYACAN ile birlikte Bakanlığımız ve İl protokolü eşlik etmişlerdir.

 

Sayın Bakanımız; Türkiye Cumhuriyeti ile Avrupa Birliği ortak finansmanında desteklenen; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen "Rekabetçi Sektörler Programı" Katılım Öncesi Yardım Aracı (IPA) kapsamında Nihai Yararlanıcısı Enstitümüz tarafından uygulanan, bütçesi 9.990.199 Avro olan ve arıcılık sektöründe rekabet gücünü arttırmayı hedefleyen "Arım Balım Peteğim" projesi bünyesinde oluşturulan akredite bir laboratuvarın bulunduğu "Kalite ve Sertifikasyon Merkezi" ve  Avrupa'nın en büyük otomasyon bal paketleme tesisine sahip  "Arı Ürünleri AR-GE Merkezi" nde incelemelerde bulunmuştur.

 

Bakanımızın konuşmalarının ardından Genel Müdürümüz Özcan KAYACAN tarafından Sayın Bakanımıza plaket takdimi yapılmıştır.