T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Agricultural Mechanization and Innovation (Agriculture 4.0)” Alanında TAGEM Araştırmacıları Tarafından Organize Edilen Çevrimiçi Eğitim Programı Gerçekleştirildi.

Yayın Tarihi : 23.9.2022

TAGEM ve FAO Alt Bölge Ofisi, Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen FAO-Türkiye Gıda ve Tarım Ortaklık Programı (FAO-FTPP II) kapsamında yürütülmekte olan eğitim programları çerçevesinde Genel Müdürlüğümüz bünyesinde Tarımsal Ekonomi ve Proje Yönetimi Daire Başkanlığı ve Toprak ve Su Kaynakları Araştırmaları Daire Başkanlığı Tarımsal Mekanizasyon ve Bilişim Teknolojileri Çalışma Grubu tarafından "Agricultural Mechanization and Innovation (Agriculture 4.0)" alanında TAGEM araştırmacıları tarafından organize edilen çevrimiçi eğitim 19-20 Eylül 2022 tarihlerinde yapılmıştır.

TAGEM Toprak ve Su Kaynakları Araştırmaları Daire Başkanı Dr. Ali PEKSÜSLÜ'nün açılış konuşması yaptığı toplantıda Azerbaycan, Moldova, Özbekistan ve Kırgızistan ülkelerinden katılımcıların iştirak ettiği eğitim programı 2 gün sürmüştür. TAGEM Enstitülerinden konu uzmanlarımız Yahya ALTUNTAŞ, Ersin KARACABEY, Ali UZDİL ve Kadir DEMİRAĞ tarafından verilen eğitim programı tamamlanmıştır.