T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

SOFAS 2022 Sempozyumu Trabzon Su Ürünleri Merkez Araştırma Enstitümüzün Ev Sahipliğinde Devam Ediyor

Yayın Tarihi : 27.10.2022

Trabzon Su Ürünleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü tarafından 2020 yılında gerçekleştirilmesi planlanan SOFAS 2020 Sempozyumu yaşanan pandemi süreci nedeniyle ertelenmiş, Uluslararası düzeyde gerçekleştirilecek olan sempozyum FAO- GFCM Kuruluşlarının desteği ile ülkemizde yüzyüze yapılması hedeflenmiştir. Bu kapsamda Trabzon SUMAE Enstitümüz International Symposium on Fisheries and Aquatic Science başlıklı bu toplantıyı  SOFAS 2022 akronim değişikliği ile 25-27 Ekim 2022 tarihinde gerçekleştirilmektedir.

Ulusal Su Ürünleri Gen Bankamızda yapılacak olan Sempozyumunun İlk gününde  Genel Müdür Yardımcımız Dr. İbrahim Halil SÖZMEN ''TAGEM Araştırmaları ve Uluslararası İş Birlikleri Hakkında'' sunum gerçekleştirmiştir.

FAO Roma Merkez Ofis, GFCM Balıkçılık Komitesi Yetkilileri, Karadeniz kıyısı ülke temsilcileri, Türkiye FAO Ofisi ve AB Balıkçılık Genel Müdürlüğünden yetkilileri yanı sıra, son çağrı ile 22 ülkeden 268 Araştırmacı Katılım Sağlanan Sempozyum 27 Ekim 2022 tarihinde  kadar devam edecektir.