T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

DİJİTAL SULAMA YÖNETİMİ (DİSU) PROJESİ GÜDÜMLÜ PROJE YÖNLENDİRME KOMİTESİ TOPLANTISI YAPILDI

Yayın Tarihi : 27.12.2022

​Dijital Sulama Yönetimi (DiSU) Projesi Güdümlü Proje Yönlendirme Komitesi Toplantısı Genel Müdür Yardımcımız  Dr. Bülent SÖNMEZ başkanlığında 23 Aralık 2022 tarihinde çevrimiçi olarak yapıldı.


Genel Müdürlüğümüz Toprak ve Su Kaynakları Araştırmaları Dairesi başkanlığından Tarımsal Sulama ve Arazi Islahı Koordinatörlüğü, Proje İdari Koordinatörü, Genel Müdürlüğümüze bağlı 7 Enstitü Müdürlüğünden Enstitü Müdürleri ve Proje liderleri ile Tarım Reformu Genel Müdürlüğü, Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü ve Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğünden paydaşların katılım sağladığı toplantıda Proje Teknik Koordinatörü Dr. Engin Gönen 2022 yılında yapılan çalışmalara dair bir sunum gerçekleştirdi.


Proje paydaşları tarafından yapılan çalışmalara dair görüş ve öneriler Güdümlü Proje Yönlendirme Komitesi tarafında değerlendirilmiştir.  Proje akademik danışmanlığını yürüten On Dokuz Mayıs Üniversitesi   Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Eyüp Selim KÖKSAL'ın 2023 yılı için yapılacak çalışmalar hakkında bilgilendirmesi yapması ile toplantı nihayete erdi.