1.2.2018 / Gösterim Sayısı : 3069

Ekosistem Tabanlı Adaptasyon Teknik Çalıştayı Ankara’da düzenlendi

​   Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından ortaklaşa finanse edilen “Bozkır Ekosistemlerinin İklim Değişikliğine Ekosistem Tabanlı Uyumu için Tarımsal Uygulamalar Projesi” kapsamında 29-30 Ocak 2018 tarihlerinde Ankara’da iki günlük bir teknik çalıştay düzenlendi.
   Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın üst düzey yetkilileri, akademisyen ve sivil toplum örgütlerinin katılımıyla gerçekleşen çalıştayda bozkır sınıflandırması, kuraklık projeksiyonu çalışmaları ve kurumsal mevzuatta yer alan boşluk analizi konuları masaya yatırıldı.
   Çalıştaya Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı Sayın Mehmet Hadi Tunç ile Müsteşar Yardımcısı Sayın Hasan ÖZLÜ ve FAO Orta Asya Alt Bölge Koordinatörü ve Türkiye Temsilcisi Sayın Yuriko Shoji katılımının yanı sıra Tarım Reformu Genel Müdürlüğü üst düzey yetkilileri ve teknik birimleri de katılım sağladı.
   Proje kapsamında düzenlenecek hassasiyet analiziyle ilgili ikinci çalıştayın Şubat ayında düzenlenmesi planlanmaktadır.
   31 Ocak 2018, Ankara, Turkiye
   Bu proje Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilmektedir. Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) projenin uygulayıcı kuruluşudur. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı projenin yararlanıcısıdır. Merkezi Finans ve İhale Birimi projenin sözleşme makamıdır.

''