18.4.2018 / Gösterim Sayısı : 3923

Bozkır Ekosistemlerinde İklim Değişikliğine Ekosistem Tabanlı Uyum (EBA) İçin Tarımsal Uygulamalar Projesi’nin Yönlendirme Komitesi Toplantısı gerçekleştirildi.

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Genel Müdürlüğümüzün faydalanıcısı olduğu, FAO tarafından yürütülen Bozkır Ekosistemlerinde İklim Değişikliğine Ekosistem Tabanlı Uyum (EBA) İçin Tarımsal Uygulamalar Projesi’nin Yönlendirme Komitesi Toplantısı, Genel Müdürümüz Sayın Emin İZOL, Tarımsal Çevre ve Doğal Kaynakları Koruma Daire Başkanı Sayın Mehmet ÖZTİRYAKİ, FAO, CFCU ve Bakanlığımızdan teknik ve idari personellerin katılımlarıyla Bakanlığımız 10. Kat toplantı salonunda gerçekleştirilmiştir.

   Genel Müdürümüz Sayın Emin İZOL, projenin önemli bir çıktısı olan Kuraklık Projeksiyon Haritasının Ülkemiz için ilk defa yapıldığını ve Bakanlığımız için önem arz ettiğini belirterek, projenin süresi içerisinde tamamlanması gerekliliğini vurguladı. Projenin çıktılarının sağlıklı bir şekilde oluşabilmesi için istişareler yapılarak önemli kararlar alınmıştır.

''