T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı ile Tarımsal Üretimde Sürekliliği Sağlıyoruz

Yayın Tarihi : 7.9.2022

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programında sağladığımız %50 hibe desteği ile üreticilerimizi destekliyoruz, tarımsal üretimde sürekliliği sağlıyoruz.

Kırsal Kalkınma Daire Başkanı Ali ELÇİN, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) uygulamalarını yerinde incelemeye, İl Müdürlüğü personeli ile bir araya gelmeye devam ediyor. Bu bağlamda Daire Başkanı Ali ELÇİN, beraberinde görevli personelle birlikte KKYDP uygulamalarını incelemek üzere Van'a ziyarette bulundu.

Daire Başkanı Ali ELÇİN, İl Müdürü İbrahim GÖRENTAŞ, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Bünyamin HAKAN ve Şube personeliyle bir araya gelerek kısa bir bilgilendirme toplantısında bulundu.

Ali ELÇİN, KKYDP kapsamında Van'da bugüne kadar tamamlanan toplam 115 projeye yaklaşık 34 Milyon TL. hibe ödemesi gerçekleştirdiklerini belirterek, %50 hibe desteği ile ekonomiye kazandırılan yatırımlarla Van'da tarımsal üretimde sürekliliğin sağlandığını ve kırsalda ekonomik altyapının yükseldiğini sözlerine ekledi. Elde edilen başarıda Bakanlık ve İl Müdürlüğü personelinin etkin ve uyum içinde çalışmalarının önemini vurguladı. İl Müdürlüğünde görevli personelin sahadaki çalışmalarını, izlenimlerini dinledi.

Ali ELÇİN ve beraberindekiler, %50 hibe desteği ile tarımsal faaliyete başlayan jeotermal sera, çelik silo, soğuk hava deposu tesisleri ile teknolojisini yenileyen yumurta paketleme, yem üretimi ve çelik silo tesislerini ziyaret etti. Yatırımcılarımızla bir araya gelerek üretim faaliyetleri hakkında bilgi aldı faydalandıkları destekle ilgili düşüncelerini dinledi. Aynı zamanda KKYDP Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımları kapsamında verilen makine ekipman desteği ile diskaro, balya makinesi, kültivatör, sap toplamalı saman makinesi, 4 ton kapasiteli tarım römorku, pulluk alan çiftçilerimizle bir araya geldi.