T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN BURHAN DEMİROK GÖREVE BAŞLADI

Yayın Tarihi : 17.9.2022

Sayın Burhan DEMİROK Hayvancılık Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmekte iken Tarım Reformu Genel Müdürü olarak atanarak 15 Eylül 2022 tarihinde görevine başlamıştır. Aynı zamanda Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine atanmıştır.

Sayın Genel Müdürümüz Burhan DEMİROK, 1967 yılında Ankara'da doğdu. 1983 yılında lise eğitimini Çubuk Lisesi'nde tamamladı. Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümünden 1988 yılında mezun oldu.

İlk olarak, İçişleri Bakanlığı ve Orman Bakanlığın da memur olarak görevler de bulunmuştur. Daha sonra sırasıyla,  Malatya, Yazıhan İlçe Tarım Müdürlüğünde Mühendis, Malatya Ziraat Meslek Lisesi'nde Mühendis Bölüm Şefi, Ankara Ev Ekonomisi ve Gıda Laborant Meslek Lisesi'nde Müdür Yardımcısı, Ankara Tarım İl Müdür Yardımcısı, Tarım Alet ve Makine Test Merkezi Müdürlüğünde Mühendis, Tarımsal Üretimi Geliştirme Genel Müdürlüğü (TÜGEM) Koordinasyon Daire Başkanı, Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Tarımsal Desteklemeler Daire Başkanı görevlerinde bulunmuştur.

2014 yılında Hayvancılık Genel Müdür Yardımcısı iken aynı zamanda 2016 yılında Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcılığı görevini de yürüttü. 2018 yılında Bitkisel Üretim Genel Müdür Yardımcısı olarak 2 yıl görev aldıktan sonra 2020 yılında Hayvancılık Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi.

Eylül 2022 tarihinden itibaren Tarım Reformu Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır. Aynı zaman da Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de yürütmektedir.

Kırsal Kalkınma, tarımsal desteklemeler, tarımsal örgütler, hayvancılık, tarım sigortaları ve çeşitli tarımsal konular da yurtiçi ve yurtdışı eğitimlere katılmıştır.

Evli ve 2 çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.

Genel Müdürümüze yeni görevinde başarılar dileriz.