T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

TARIM SİGORTALARI HAVUZU EKSPERLERİ TEMEL EĞİTİMLERİ SONA ERDİ

Yayın Tarihi : 24.01.2023

Bakanlığımız ile Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi'nin iş birliği ile yapılmakta olan ve Mersin ili Erdemli ilçesi Alata Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü'nde gerçekleştirilen 23. Dönem Tarım Sigortaları Havuzu Eksperliği Bitkisel Üretim Temel Eğitim Programı, 21 Ocak 2023 tarihinde sona erdi.

Eğitimin kapanış programına; Tarım Sigortaları Havuzu Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürümüz Sayın Burhan DEMİROK, Tarım Sigortaları Havuzu Yönetim Kurulu Üyesi Genel Müdür Yardımcımız Bekir ENGÜRÜLÜ, Tarım Sigortaları ve Doğal Afetler Daire Başkanı Kamil ÖZDEMİR ve Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi Genel Müdürü ve Tarım Sigortaları Havuzu Yönetim Kurulu üyesi Serpil GÜNAL katıldı.

Sayın DEMİROK kapanış konuşmasında, son yıllarda yaşanan iklim değişikliğine bağlı doğal afetlerin sıklığı ve farklı zamanlarda farklı riskler ile karşılaşılabildiği durumların ortaya çıkması ile Tarım Sigortalarının önemi ve hasar tespit ile risk inceleme işlemlerinin ne kadar kilit bir rol oynadığını belirtti. Sayın DEMİROK konuşmasının sonunda eğitimi başarı ile tamamlayan katılımcılara yeni görevlerinin hayırlı olması temennisinde bulunarak başarılar diledi ve sınavda en yüksek puanı alan kursiyerlere ödüllerini takdim etti.

23. Dönem Tarım Sigortaları Havuzu Eksperliği Bitkisel Üretim Temel Eğitim Programına katılan 185 adaydan 179 u eğitimi başarı ile tamamlamış ve Tarım Sigortaları Havuzu Bitkisel Üretim Eksperliği unvanı almaya hak kazanmıştır.