T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

BAKAN KİRİŞCİ, DENİZLİ’DE YEREL EYLEM GRUPLARININ STANTLARINI ZİYARET ETTİ

Yayın Tarihi : 11.04.2023

Bakanımız Sayın Prof. Dr. Vahit KİRİŞCİ, Denizli'de tarım sektörü temsilcileri ile bir araya gelerek, çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Sayın KİRİŞCİ, Denizli ilinde süt üretimindeki hijyene ve diğer konulara dikkat çekmek amacıyla hayata geçirilen, kadın üreticilerimize yönelik eğitimlerin verildiği Pembe Çizmeler Projesinin kapanış toplantısında kapsamında ziyaretler gerçekleştirdi.

Kırsalın kalkınmasına destek veren Denizli ilindeki YEG'ler ve kadın kooperatifleri ürettikleri yerel ürünleri ile toplantıya katılım sağladılar.

Denizli Yerel Eylem Gruplarından, Çal - Kayı Pazarı,  Buldan- Doku,  Hambat, Çameli-Çamyeg,  Serinhisar- Kızılyeg, Kale ve Beyağaç YEG'leri ve Çal Kadın Kooperatiflerinin temsilcileri Sayın Bakanımız ve katılımcılara bölgedeki çalışmaları hakkında bilgi verdiler.  

Toplantıya, Bakan Yardımcısı Sayın Dr. Nihat PAKDİL, Milletvekilleri, İl Tarım ve Orman Müdürü ve İlçe Tarım Müdürleri ve personeli, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri, STK'ları, çiftçiler ve tarım sektöründeki paydaşlarımız katılım sağladılar.