T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

BAKANIMIZ SAYIN Prof. Dr. VAHİT KİRİŞCİ, KAHRAMANMARAŞ TÜRKOĞLUN’DA DÜZENLENEN SALATALIK HASATI ve TARSİM SOFRASI ETKİNLİĞİNDE DEPREMZEDE ÇİFTÇİLERİMİZLE BULUŞTU

Yayın Tarihi : 2.05.2023

Bakanımız Sayın Prof. Dr. Vahit KİRİŞCİ, Kahramanmaraş Türkoğlu ilçesinde TARSİM tarafından düzenlenen salatalık hasatı ve TARSİM sofrasında depremzede çiftçilerimiz ve tarım işçilerimizle bir araya geldi.

Etkinliğe, Bakan Yardımcımız Dr. Nihat PAKDİL, Tarım Reformu Genel Müdürü ve TARSİM Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Burhan DEMİROK, TARSİM Genel Müdürü Bekir ENGÜRÜLÜ ile depremzede çiftçilerimiz ve tarım işçilerimiz katılmıştır.

Bakanımız Sayın KİRİŞCİ, depremzede çiftçilerimizle birlikte salatalık hasatı gerçekleştirmiş olup, daha sonra TARSİM sofrasında buluşmuşlardır.

TARSİM sofrasında, Bakanımız Sayın KİRİŞCİ yaptığı konuşmada, doğal afetler sonrası üretimin sürdürülebilirliği bakımından tarım sigortalarının öneminden bahsederek, üretimde bulunan çiftçilerimizin her zaman yanında olduklarını ve desteklediklerini ve desteklemeye devam edeceklerini ifade etmiştir.

Daha sonra beraberindeki heyetle beraber depremzede çiftçilerimize ve tarım işçilerine yemek dağıtımı gerçekleştirmişlerdir.