3.6.2018 / Gösterim Sayısı : 98653

Yeni yönetim sistemiyle beraber tarımın ilerlemesi daha kolay olacak

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, "Eğer güçlü bir meclis, güçlü bir hükümet ve başında güçlü bir başkanımız olursa emin olun tarımın desteklemesi de tarımın ilerlemesi de çok daha kolay olacaktır." dedi.

Şanlıurfa'da bir dizi program gerçekleştiren Bakan Fakıbaba, Cumartesi günü 8 acil servis istasyonu ve 30 okulun temel atma töreni ile çok amaçlı spor salonu ve aile sağlığı merkezinin toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, AK Parti hükümetlerinin son 15 yılda çok güzel yatırımlar yaptığını belirterek halkın bu yatırımları çok iyi gördüğünü söyledi.

Türkiye'nin gençleri ve çocuklarının çok güzel yatırımları hak ettiğini belirten Fakıbaba, "Biz gençlerimize ne yapsak azdır, çocuklarımız bizim canımız. Bizim çocuklarımız geleceğimiz. Emin olun eğitimde, sağlıkta çok güzel işler yaptık." dedi.

Fakıbaba, AK Parti hükümetlerinin önüne çıkarılan Gezi, 17-25 Aralık ve MİT tırları olayları ile 15 Temmuz darbe girişimine rağmen büyük işler yaptığını ifade ederek, 2023 yılına kadar daha güzel işler yapacaklarını dile getirdi.

FETÖ darbe girişiminin başarılı olması durumunda Türkiye'nin çoktan bölünmüş olacağını vurgulayan Fakıbaba, şöyle devam etti:

"Darbe gerçekleşmiş olsaydı şimdi burada olmazdık, çoğumuz da hayatta olamazdık. Bunu kim yapacaktı? Güya din maskesi altında hain ahlaksızlar yapacaktı. Onlar kimin maşasıydı? Onlar malum ülkelerin maşasıydı. Kiminle beraber iş birliği yapıyorlardı? PKK ile iş birliği yapıyorlardı, DEAŞ ile beraber iş birliği yapıyorlardı. Onun için bizim birlik ve beraberlik içerisinde olmamız lazım. Ülkemize, Şanlıurfa'mıza sahip çıkmamız lazım."

"Biz halkımız için varız, torunlarımız için varız"

2002 yılından önce halkın perişan durumda olduğunu dile getirerek gecelik faizlerin çok yüksek olduğunu hatırlatan Fakıbaba şimdi de ekonomi üzerinde bazı oyunlar oynandığına işaret ederek şunları kaydetti:

"Ellerinden geleni artlarına koymasınlar. 25 Haziran, 26 Haziran sabahı doların kuru 4 lira civarındadır. Ondan sonra aşağı düşecektir. Ne yaparsanız yapın Allah'ın izniyle Recep Tayyip Erdoğan ve onun ekibiyle başa çıkamazsınız. Çünkü biz Hakk'ın yanındayız, halkın hizmetkârıyız. Biz halkımız için varız, torunlarımız için varız."

Konuşmaların ardından, tesislerin toplu temel atma ve açılışları gerçekleştirildi. 

"Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olarak büyük bir aileyiz"

Bakan Fakıbaba, Pazar günkü Şanlıurfa programında bir restoranda Şanlıurfa İli Kurum ve Kuruluşları Değerlendirme Toplantısında, bakanlığa bağlı kurumların personeliyle iftarda bir araya geldi.

Fakıbaba, yaptığı konuşmada, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olarak büyük bir aile olduklarını, Türk tarım ve hayvancılığının bu aile sayesinde daha iyi yerlere geleceğini bildirdi.

Türk tarımının iyi ellerde ve kişilerin elinde olduğunu belirten Fakıbaba, şöyle devam etti:

"Sizinle birlikte çok güzel işlere imza attık. İnşallah bundan sonra da sizler bunu devam ettireceksiniz. 250 köy, 250 bin düve ve 500 bin damızlık koyun projesi, bunlar ciddi projeler. Benden önceki bakan arkadaşlarımın da projeleri vardı, o dev projeleri aldık ve birleştirdik. Şimdi diyorlar ki, 'Et ithalatını durduracakmışsın.' Et ithalatını ben durdurmayacağım, et ithalatını sizler durduracaksınız. Ben sizlere inanıyor ve güveniyorum."

Bakan Fakıbaba, bakanlığın her geçen gün daha da ileriye gideceğini vurguladı.

Türkiye'nin 24 Haziran'da çok önemli bir seçime gideceğine dikkati çeken Fakıbaba, şu değerlendirmelerde bulundu:

"24 Haziran seçimi farklı bir seçim. Yeni bir sistem gelecek. Eğer güçlü bir meclis, güçlü bir hükümet ve başında güçlü bir başkanımız olursa emin olun tarımın desteklenmesi de tarımın ilerlemesi de çok daha kolay olacaktır. İnşallah Türkiye, Şanlıurfa'sı, Mardin'i, Gaziantep'i, Manisa'sı hak ettiği en güzel şeylere kavuşacaktır. Buna inancım sonsuzdur.''

Konuşmanın ardından Bakan Fakıbaba, Şanlıurfa'da hayata geçirilen Kaba Yem Projesi'ni hazırlayan ve katkı sunan personele belge, kendi liginde şampiyon olan Tarımspor takımına da kupasını verdi.

Bakan Fakıbaba'ya da Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Murat Çakmaklı tarafından da Tarımspor forması hediye edildi.


''