12.10.2018 / Gösterim Sayısı : 432

Tarımsal Örgütlerin Değer Zincirindeki Rollerinin Güçlendirilerek Tarımsal Pazarlamadaki Etkinliklerinin Artırılması Konulu Dünya Bankası Teknik Destek Çalışma Sonuç Toplantısı gerçekleştirildi.

​Tarım Reformu Genel Müdürlüğü 10.kat toplantı salonunda 11.09.2018 tarihinde Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Pazarlama Daire Başkanlığı ve Dünya Bankası heyeti ile “Tarımsal Örgütlerin Değer Zincirindeki Rollerinin Güçlendirilerek Tarımsal Pazarlamadaki Etkinliklerinin Artırılması” konulu değerlendirme toplantısı gerçekleştirilmiştir.
Toplantıya, Tarım Reformu Genel Müdürü Sayın Hasan ÖZLÜ, Genel Müdür Yardımcıları Sayın Dr. Muhammet ADAK ve Sayın Muhsin YAZICI, Daire Başkanı Sayın Özgür Akif TEL, Daire Başkanı Lokman RAMAZANOĞLU ve Dünya Bankası yetkilileri katılım sağlamışlardır.
Toplantı, Genel Müdürümüz Sayın Hasan ÖZLÜ ’nün açılış konuşması ile başlamış, Dünya Bankası yetkililerinin raporlarına ilişkin sunuları ile devam etmiştir.

 Giderek artan gıda enflasyonun önüne geçilmesi için tarımsal değer zinciri içerisinde çiftçi örgütlerinin daha etkin yer alabilmesi amacıyla gerçekleştirilen bu çalışmanın sonuçları hakkında bilgilendirme sunumları yapılmıştır. Türkiye’de tarım sektörünün genel durumu, Türkiye ve Avrupa Birliğinde üretici örgütlerinin ekonomik konumlarına ilişkin karşılaştırma analizi, Türkiye’de gıda fiyatları oluşum analizi, Üretici örgütlerinin finansman erişimi ve tavsiyeler bölümlerinden oluşan konular görüşülerek karşılıklı fikir alışverişi yapılmıştır.

''