2.11.2018 / Gösterim Sayısı : 720

Çubuk Hayvancılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde İzlenecek Yol Haritası Hakkında Toplantı

#ÇUBUK HAYVANCILIK İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNDE İZLENECEK YOL HARİTASI HAKKINDA TOPLANTI

ANKARA'DA ÇUBUK İLÇESİNDE KURULAN VE ALTYAPISI TAMAMLANAN ÇUBUK HAYVANCILIK İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNDE İZLENECEK YOL HARİTASI HAKKINDA TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Tarım Reformu Genel Müdürlüğü'nde 25 Ekim 2018 tarihinde; Çubuk Kaymakamı Uğur SEZER ve Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay ACEHAN Sayın Genel Müdürümüz Hasan ÖZLÜ'yü makamında ziyareti etti.

Ziyaret sonrasında; Bakanlığımız kredi desteği ve ÇUBUK Hayvancılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti sorumluluğunda yürütülen ve 2014 yılında altyapısı tamamlanan Bölgenin altyapı geçici ve kesin kabul işlemleri ve Bölgede yer alan besi ve sanayi parsellerinin yatırımcılara tahsis edilmesi ile ilgili izlenecek yol haritasının belirlenmesi amacıyla; Sayın Genel Müdürümüz Hasan ÖZLÜ, Organize Tarım ve Hayvancılık Bölgeleri Daire Başkanı Deniz ORUÇ, Kredi İzleme ve Değerlendirme Çalışma Grubu Sorumlusu Aylin İNAN, İmar ve İnşaat Çalışma Grubu Sorumlusu Recep DURUKAN, ÇUBUK Hayvancılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Çubuk Kaymakamı Uğur SEZER, Başkan Vekili Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay ACEHAN, Bölge Müdür V. Habip AKYOL ve teknik ekipten Durmuş Ali KUMAŞ altyapı yapım işinin yüklenici firmasını temsilen Genel Müdür Fuat SUSAM ve Kontrol Mühendisi Ahmet BATMAN'ın katılımıyla toplantı gerçekleştirilmiştir.

Bu projeyle; Bakanlığımız tarafından 2 milyon 550 bin m² alanda alt yapı çalışmaları tamamlanmış olup, yatırımcıların istifadelerine sunulmuştur.. Yüklenici firma ile altyapı çalışmaları kapsamında tespit edilen eksikliklerin bir an evvel tamamlanarak geçici ve kesin kabul işlemlerinin yapılması konusunda anlaşmaya varılmıştır. Bölgede 90 adet besi işletmesi ve 11 adet sanayi parseli yatırımcılara tahsis edilecektir. Yönetim Kurulu tarafından 47 besici ile sözleşme yapılarak tahsis işlemlerine başlandığı belirtilmiştir. Ayrıca sanayi alanında et entegre tesisi, yem fabrikası tesisleri için yatırımcılarla görüşmeler yapıldığı, atıkların değerlendirileceği biyogaz tesisi ile ilgili yatırımcıyla sözleşme imzalandığı bu proje ile de çevre kirliliğinin bertaraf edilmesi yanında, elektrik üretimi ile bölgenin elektrik ihtiyacı karşılanacağı bildirilmiştir. TKDK kapsamında çağrıya çıkılacak hibe programlarına, yatırımcıların başvuru yapabilmesi amacıyla Bölgenin kabul işlemlerine hazır hale getirilerek üstyapı inşaatlarına en kısa sürede başlanması konusunda görüş birliğine varılmıştır.

''