16.1.2018 / Gösterim Sayısı : 14109

Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık Çalıştayı Tamamlandı.

#Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık Çalıştayı Kapanış Ocak 2018

Antalya ilinde 9-11 Ocak 2018 tarihlerinde Genel Müdürlüğümüz organizasyonuyla ve Et ve Süt Kurumunun katkılarıyla düzenlenen çalıştay Sayın Bakanımızın kapanışa katılımıyla tamamlandı.

9 Ocakta Müsteşar Yardımcısı Dr. Sn. Nihat PAKDİL tarafından açılan çalıştayda 4 çalışma grubu (Süt Sığırcılığı, Besi Sığırcılığı, Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliği, Hayvan Sağlığı) 3 gün boyunca yoğun bir şekilde istişarelerde bulunmuş ve yapılan çalışmalar tamamlanmıştır.

Çalıştayın kapanışını Bakanımız Dr. Sn. Ahmet Eşref FAKIBABA yapmış ve çalışma grubu moderatörlerine (Genel Müdür Yardımcısı Salih ÇELİK, Prof. Dr. Muhittin ÖZDER, Prof. Dr. Engin SAKARYA, Prof. Dr. Mehmet ERTUĞRUL ve Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Veli GÜLYAZ) teşekkür plaketi vermiştir.

Grupların moderatörleri çalıştayda ortaya çıkan ilk sonuçları rapor halinde sunmuşlardır.

Çalıştayımıza başta Genel Müdürümüz Dr. Durali KOÇAK olmak üzere Genel Müdür Yardımcılarımız Burhan DEMİROK ve Salih ÇELİK, Daire Başkanlarımız Dr. Bekir ANKARALI, Ramazan KOÇAK ve Ercan YENİDÜNYA, raportörlerimiz Murat GÜNAY, Çağdaş Gökhan KOSER, Ebru ULUER, Zafer MAMUR, Nejat AYDIN, Önder ALÇAR, Bilgehan ÖZEN, Adem BÖLÜKBAŞI, Tolga UZUN, Sezai CİBELİK, Burak DEVECİ ve Cüneyt TURAN ve organizasyonda yaklaşık 2 aydır mesai harcayan Mehmet Fatih AKTAY, Serdar GÜNYEL, İsmail PEKTAŞ, Yıldırım BEKTAŞ, Bilge OLÇUN KUL, Gülden SÜSLÜ katılmışlardır.

Ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyoruz.''